Haber

Kritik caddede üst yapıya geçiş

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemeraltı’nı tamamen yenileyecek alt ve üst yapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Tarihi Kızlarağası Han’ın bulunduğu 871. Sokak’ta yürütülen altyapı çalışmalarında sona gelindi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZBETON A.Ş tarafından yürütülen çalışmalar tarihi çarşıda tüm hızıyla devam ediyor. Projenin ilk etabı kapsamında birçok caddede alt ve üst yapı çalışmaları birer birer tamamlanıyor.

İş gece yapılır

Kemeraltı’nın en kritik noktalarından biri olan yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu 871. Cadde’de yürütülen çalışmalara hız verildi. Yağmur suyu, kanalizasyon ve temiz su sınırlarının tamamlandığı caddede haberleşme ve elektrik altyapı çalışmaları hızla devam ediyor.

Rekor sıcaklığa rağmen iş güvenliği kurallarına uyularak yürütülen altyapı çalışmalarının ardından hafriyat kapatma işlemlerine başlanacak ve yolda granit kaplama ve aydınlatma çalışmaları yapılacak.

İzmir’in gözbebeği Kemeraltı’nı hak ettiği değere kavuşturmanın en büyük adımlarından biri olarak görülen proje kapsamında özellikle gece saatlerinde çalışmaların aksamaması için çalışmalar yürütülüyor. çarşının işletilmesi ve esnafın mağdur edilmemesi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu