Haber

Bulancak Belediyesi’nden çöp toplama saatleri ile ilgili uyarı

Bulancak Belediyesi, vatandaşlardan çöp toplama saatlerine dikkat etmelerini, evsel atıklarını çöp toplama kamyonlarının geçiş saatlerinde boşaltmalarını ve konteynerlere moloz dökmemelerini istedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ilçe genelinde çöp toplama çalışmalarının akşam saatlerinde ve belli bir düzende gerçekleştirildiği vurgulandı.

Açıklamada, çöp toplama araçlarının geçiş saatlerine yakın vatandaşların çöplerini konteynırlara atması gerektiği belirtilirken, bunun hem işlerin düzenlenmesi hem de çevre açısından değerli olduğu belirtildi. sağlık ve görsellik.

Açıklamada, çöp kamyonlarının geçiş saatinden sonra veya sabah saatlerinde bırakılan çöplerin yaklaşık 24 saat bekletildiğine dikkat çekilerek, şunlar kaydedildi:

“Çöpler kötü bir görüntü ve kokuya neden olurken sokak hayvanları tarafından etrafa saçılabiliyor. Bunu önlemenin tek yolu çöp toplama araçlarının çalışma saatlerine uymak. Bir diğer konu da moloz, inşaat hafriyatı, taş gibi atıkların çöpe atılması. Çöp konteynırları sadece evsel atıklar için kullanılmalıdır.” Moloz gibi maddeler çöp toplama araçlarımızın sıkıştırma kazanlarında büyük ve geri dönülmez hasarlara neden olmaktadır. Moloz atıkları belediyemize bildirilir ve cüzi bir ücret karşılığında ayrıca toplanır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu