Haber

Stadyum turnikesi kırıldı, taraftarlar maçın ilk yarısını kaçırdı

– Stadyum turnikesi kırıldı, taraftarlar maçın ilk yarısını kaçırdı

ESKİŞEHİR – Türkiye-Ermenistan maçının oynandığı Eskişehir Yeni Atatürk Stadı’nda taraftarların giriş kapısındaki turnikeler bozulunca çok sayıda taraftar stada giremedi.

2024 Avrupa Elemeleri D Grubu’nda oynanan Türkiye-Ermenistan maçı başladı. Eskişehir Yeni Stadyum’da oynanan maçı izlemek için Eskişehir ve çevre illerden gelen taraftarlar, biletleri olduğu halde turnike arızası nedeniyle stada giremedi. Maça girmek için sıraya giren yüzlerce futbolsever metrelerce sıraya girdi. Stadyum görevlilerinin taraftarları tek tek incelemesi ve taraftarların maça girmesine izin verilmesi, maçın ilk yarısını kaçıran futbol taraftarlarını kızdırdı. Yetkililerin denetimler sırasında değerli eşyalarını stadyuma getirememesi gerginliğe neden oldu. Maça giremeyen bazı taraftarlar ise girdikleri hattan ayrılarak şikayette bulundu.

“Maç başlayalı 20 dakika oldu ama insanlar sırada bekliyor”

Türkiye-Ermenistan maçını takip etmek için Ankara’dan Eskisehir’e gelen futbolsever, maçın ilk yarısını kaçırıp sonunu kontrol edemeyerek kuyruktan çıktı. Bilet ve yol masraflarını kendisinin ödediğini belirten Tolga isimli futbolsever, “Yaklaşık 6 saat yolculuk yaptım. Ankara’dan geliyorum. Maç başlayalı 20 dakika oldu ama insanlar sırada bekliyor. Ne oldu?” öyle mi? Turnike bozuk. O halde önlem alınması lazım.”

haber-elmali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu